Shaaze

Shaaze

Je tomu hodně let nazpátek, co jsem se zamilovala do masáží a vůbec jsem netušila, že se jim budu věnovat na profesionální úrovni. Zamilovala jsem se do doteků nejprve jako klientka. Fascinovalo mě, jak hluboká terapie masáž je. 

Uvědomovala jsem si očistu těla, duše i mysli… a následné rozproudění vlastní životní energie, kdy jsem jasně věděla, co mám udělat, měla jsem nápady a spoustu vlastní síly k tomu je realizovat.

 

Shaaze-Tym
shaaze-foto-v01

Vlastně celý život jsem zasvětila studiu a sledování lidského těla, duše a lidské psychiky. 

Vždy mě zajímaly souvislosti, proč má tělo v některém věku více síly, ale méně duševní stability. Anebo, proč, když je člověk již starší a zkušenější, je tělo zase unavenější a zchátralejší? Jak to udělat, abychom se cítili skvěle tělesně plni síly a přitom duševně zralí a šťastní?

A tak tímto procesem uvědomování procházím celý život. 
Se svojí životní láskou – mým tělem a mojí duší. 

Moc se těším, že budu moct jít alespoň chvíli s Vámi, tím Vaším procesem… 

Vaše Shaaze

Vzdělání

Střední zdravotnická škola v Praze 
Psychoterapeutický výcvik - sebezkušenostní, 4 letý 
Fakulta psychosociálních studií v Praze – 4 roky

Akreditované studium a certifikáty

Sportovní masáže 
Relaxační a rekondiční masáže 
Kineziotaping 
Cvičení SM systém – spirální stabilizace – kurzy 1A,B,C,D, 2A 
Mobilizace kloubů, páteře 
Trakční techniky
PIR – postizometrická svalová relaxace 
Trigger Points terapie 
Manuální lymfodrenáž 

Další certifikáty:

Breussova masáž 
Lávové kameny 
Medová masáž 
Anticelulitidní masáž a masáž vacuo 
Čokoládová masáž 
Back Scratch 
Aromaterapie a aromaenergetická masáž 
Těhotenská masáž 
Peeling, zábaly

Další semináře:

Grál posvátného ženství I,II a III 
Nové kódy partnerství 
Matrice znovuzrození a smrti 
Čakry 
Meditace k jarní a podzimní rovnodennosti a letnímu a zimnímu slunovratu

Praxe:

Ústav hematologie a krevní transfuze – lůžkové odd. 
Pharmacon research 
Hematologická ambulance 
Hospic sv. Hedviky na Kladně 
Dům pro seniory 
Acantha masáže a fyzioterapie 
Soukromé psychologické poradenství a terapie 
Vedení seminářů a přednášek 
Václav Padruněk

vaclav

Jednoduchý návod na trvalé štěstí zní Dělej co tě baví a buď prospěšný ostatním. A tak masíruju.

Masáž má obrovskou sílu. Umí rozplakat, rozpustit stará zranění, fyzická, psychická, emocionální. A někdy je možné prostřednictvím doteku cítit Boha. Nebo "jen" zbavit napětí a stresu. Uvolnit. Pomáhat. Léčit. Napravovat.

K masážím jsem se dostal díky ženám. Těšilo mne vytvářet bezpečný prostor, kde by mohly být samy sebou, uvolněné, opečovávané, milované, zranitelné, hýčkané. A jednoho dne mi došlo, že masáže a doteky jsou něco, čím mohu být prospěšný a co naplňuje moje srdce.  Cítím velkou vděčnost za to, že se spoustu věcí stalo právě tehdy kdy se měly stát a že  jsem se vydal touto cestou.

Věnuju se hloubkové fyzio masáži a thajské masáži (TM). TM je více kontaktní, používají se i lokty, chodidla, předloktí, kolena. Cílem je rozproudit energii v těle tak, aby tekla plynule a neomezeně a tělo se "opravilo" samo. TM je někdy nazývána jógou pro líné - klienty protahuji tak, aby s minimálním úsilím dosáhli na benefity jógových ásan, které by sami nezacvičili v takovém rozsahu.

Jsem milujícím otcem, rád běhám, chodím na dlouhé vzdálenosti,  rád vařím, sdílím, předávám, pomáhám, rád se učím nové věci. A moc rád se starám o to, aby se lidé v mé blízkosti cítili fajn.

Absolvované kurzy a výcvik

Hloubková FYZIO masáž
Hloubková FYZIO masáž pro těhotné
Thajská masáž - severní škola
Breussova metoda
Tříměsíční pobyt v théravádovém klášteře Wat Rampoeng v Thajsku
Ebon

ebon

Pomáhám lidem zejména od bolesti zad, téměř kdekoliv to jde. Mám cit pro dotek a vnímám jemné signály, které ovlivňují pohybový aparát. Se svojí silou pracuji vědomě, přizpůsobenou potřebě klienta. Fascinuje mě, jak relativně jednoduché techniky manuální nápravy mohou lidem z minuty na minutu pomoci od blokád a bolesti. Způsob jakými pomáhám mám vyzkoušené na vlastním tělu, zejména díky faktu že sám služeb chiropraktika používám.

V co věřím?
Makám na tom, abych byl štastný. Věřím v to, že vědomý život je cesta jak být štastný, mít dobré vztahy a hojnost ve všech spektrech lidské existence. Věřím v jízdu na Harley Davidson, tato značka je moje velká vášeň. Moje cesta z nevědomého do života vědomého započala v okamžiku poprvé jsem poprvé usedl na motorku, zařadil jedničku a vyrazil na první samostatnou jízdu. Motorka mě učí žít v přítomnosti tzv. „Tady a teď“. Jízdou v jedné stopě jsem si postupně začal uvědomovat, že jde o víc, než jen přežít, že jde o to, užít si tu báječnou životní jízdu na maximum. Věřím v to, že cesta je cíl…

Jaká je moje cesta?
Fyzioterapeutickým masážím jsem se vyučil přímo u Markéty Shaaze a musím říci, že její způsob práce s tělem u duší mě nepřestává fascinovat. Postupy manuální medicíny neustále zdokonaluji v New Way Akadémia což je propracovaný terapeutický systém, který se zaměřuje na manuální nápravu jednotlivých kloubních spojení do správné polohy velmi jemným a citlivým způsobem u velmi zkušeného chiropraktika Zdeňka Gašperáka. Na své duchovní cestě se snažím otevřít své srdce co nejvíce dokořán, učím se překonávat strach z neznáma, a to mě umožňuje vstupovat do jiných pomyslných „vesmírů a realit“. Učím se pokoře, účastním se řady rozvojových kurzů v oblasti vědomého bytí, tantry a šamanismu.

Absolvované kurzy a výcvik

 • Manuální nápravy kloubních spojení
 • Hloubková fyzio masáž
 • Těhotenská masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Indická antistresová masáž
Jirka Žitný

jirka-shaaze-v01

Lidské tělo je fascinující. Hmota, kterou jsme.

Dodnes mám na živé paměti momenty mezi čtvrtým a pátým rokem života, kdy mne v domácí knihovně uhranul svazek s realistickými ilustracemi natolik, že jsem se ještě v předškolním věku naučil číst, abych porozuměl popiskům ony kresby doprovázející. Tou knihou byla Anatomie lidského těla. Tetičky na návštěvě jsem pak ohromoval třeba tím, že vím co je fontanela nebo kde mají svůj Nervus Ischiadicus. A když jsem posléze psal Ježíškovi, aby mi k Vánocům přinesl lidskou kostru nebo alespoň lebku, málokdo v té době pochyboval, že by ze mě mohlo vyrůst něco jiného než lékař.

Neméně fascinující je lidský duch. Energie, kterou jsme.

Vzdor předpokladům, ubíral jsem se ve svém studiu cestou obchodu a ekonomie. Zaujetí lidským tělem ustoupilo na čas do pozadí a uvolnilo tak své místo zájmu o o nic méně důležitou nefyzickou, jakož i metafyzickou podstatu lidské bytosti. Prvním světlem na cestě duchovním houštím, které v devadesátých letech poměrně mohutně prorostlo naší porevoluční společností, byla Patricie Anzari, její skupinové meditace a přednášky na téma transpersonální psychologie. Coby přímá žačka Prof. Stanislava Grofa v metodě Holotropního dýchání se pro mě stala mostem ke zkoumání Grofovy celoživotní práce v oblasti změněných stavů vědomí a jejich ozdravného potenciálu.

Prolnutí obého, klíč spojení jednoho s druhým v harmonickém celku představujícím Bytí, nelze pak jinak zvát než zázrakem...

A tak se již 20 let cestou po životní spirále snažím poznávat tu ryze hmotnou i onu jemnější a nehmatatelnou složku každého z nás. Principy jejich harmonického propojení, ovšem také jeho meze a příčiny, které tuto harmonii narušují.

Masážemi jsem se začal zabývat v roce 2011. Postupně jsem přicházel na to, že kromě účelů čistě relaxačních, rehabilitačních, pro usnadnění regenerace svalů po sportovních výkonech nebo rozproudění lymfy lze pomocí vhodné masáže dosáhnout i lecčeho nad rámec obecně známých přímých efektů. Například masáží reflexních plošek na chodidlech je možno účinně diagnostikovat, ba i léčivě pracovat s neduhy jakékoliv části našeho těla, dokonce i ducha. O neblahém vlivu stresu na náš organismus nikdo nepochybuje. Jeho důsledky můžeme opět účinně mírnit vhodnou masáží.

Oboustranná provázanost naší fyzické podstaty s tou mentální je nezpochybnitelná. Touha pochopit ji více do hloubky mne mimo jiné dovedla i ke studiu tradiční čínské medicíny, která vnímá mezi tělem a duchem souhru, na celostním přístupu k životu a zdraví ba přímo stojí. Její prvky s veškerým respektem a pokorou k tomuto učení dávných předků, které bohudík nebylo na rozdíl od mnohých jiných zapomenuto, šetrně uplatňuji při svých masážích.

 

Absolvované kurzy a výcvik

Sportovní a rekondiční masáž
Ruční lymfatická masáž
Tradiční indická masáž hlavy
Moxování Jiu Fa
Ohnivé baňkování dle tradiční čínské medicíny
Terapie masážním kladívkem švestkový květ - Zhong Mei Quan
Fyzioterapeutická masáž
Čínská reflexní masáž Zu Liao
Čínská léčebná masáž Tui Na
Sonáya - Veronika Winklerová

winklerova-v01

Proč jsem se rozhodla ve svém životě masírovat? Protože chci pomáhat lidem. Protože chci šířit dobro a lásku. Protože mě nikdy nepřestanou bavit ty rozzářené oči lidí, kteří po masáži odcházejí a jsou plní lásky, míru a štěstí... Jsem vděčná za to, že mohu ve svém životě dělat něco, co lidem pomáhá zbavit se bolestí a žít šťastnější život. Je pro mě velkým požehnáním, že s Vámi mohu sdílet svou energii a pečovat o Vás do opravdové hloubky.

Masážím se intuitivně věnuji již od malička. Jsem člověk plný energie. Ráda tančím, miluji hudbu, miluji vědomý život... Mým snem je plně žít přítomným okamžikem tady a teď, bezpodmínečně milovat sebe i druhé a pomáhat ostatním žít ve štěstí a radosti... Masáž považuji za hlubokou terapii na mnoha úrovních. Léčí, uzdravuje a může být opravdu velkým transformačním zážitkem pro ty, kteří tomu jsou otevření. I když to může znít jako klišé, masíruji s láskou. Když jsem se začala zamýšlet nad smyslem svého života, došlo mi, že to, co chci ve svém životě dělat, je otevírat srdce a plnit je láskou. Proto je mi opravdu velkou ctí nabídnout Vám svou hloubkovou masáž a namasírovat Vás do opravdové hloubky na úrovni fyzické i energetické.

Absolvované kurzy a výcvik

 • Sportovní a rekondiční masáže
 • Fyzioterapeutické hloubkové masáže
 • Indická antistresová masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Těhotenská masáž
 • Masáž horkým medem
 • Stretching
 • Škola energetického léčení - Pránické léčení: Základní a pokročilý kurz, Pránická psychoterapie
 • Škola umění vědomého bytí 
Lenka Leňárek Babická

Lenka

 • Základní jednotka všeho je informace...
 • Dotek je nejstarší forma komunikace...
 • A masáž je nejstarší forma léčení...

Kdybych měla psát svůj příběh, byl by to příběh holky, která byla vždycky pro všechny větrem v plachtách... jenomže lidi a hlavně partneři jí ukázali, jaká by měla být, jak by měla žít a jak by věci měly být správně... a tak se z živelný holky stala smutná mladá žena... která nemá sny, protože bolí, jak se neplní, která nesnáší svý tělo, protože je zdrojem chtíče mužů víc než její duše a která zoufale stagnuje, aby nic neztratila, přestože ví, že ale takhle nic nezíská.

A pak se to prostě ze dne na den zlomilo.
Jedno ráno jsem se probudila...tak tři? čtyři? roky zpátky a hřály mě ruce... bylo to jako... vzpomenout si na něco, co už jsem dávno zapomněla. Vzala jsem sebe a mámu a zaplatila nám kurz Reiki... a pak už se věci prostě začaly řetězit.

Rozhodla jsem se, že do tohohle prdelního stavu jsem se dostala kvůli chlapům a tak ten, kdo mě z toho dokáže dostat ven, může bejt zase jedině chlap. Přestože jsem neměla tu zkušenost, věděla jsem, že potřebuju tantrika. Jenže ani jeden salon v Praze mě nechytil... nešlo mi vybírat si někoho, komu svěřim úplně všechno, podle profilový fotky... nechtělo se mi zaplatit fakt balík peněz za to, že tam přijdu a zjistim, že sympaťák z obrázku na mne působí jako kretén... a tak se stalo, že jsem se ocitla na ezo-festivale Miluj svůj život... chodila jsem pravidelně... baví mě, jak tam člověk potká lidi, kteří mu na sobě nezávisle řeknou ty stejný věci... ono se to děje i v životě, ale na těchle akcích je to takové hodně koncentrované, aby to člověka praštilo do mozku... a tam jsem mezi přednáškami najednou viděla - TANTRA... nikdy tam nebyla... nebo jsem si minimálně nikdy nevšimla přednášky na tohle téma... a tak jsem tam šla... a když Vladimír přišel odprezentovat svůj blok, bylo jasný, že to je ON... a když řekl, že možná někdo váháme, jestli ano nebo ne... tak mu prostě můžeme zavolat, vzít nějaký dobrý čaj, on udělá vodnici, popovídáme a buď se domluvíme nebo ne... bylo to jako razítko... nepotřebovala jsem si už povídat... stačil mi tenhle přístup. A tak jsem u něho byla na masáži... a později za ním jela na program - Tantrické odevzdání - kde jsem vedle něho 9 dní žila (naprosto počestně) a byl to čas, kdy jsem se rozložila na strouhanku a pak se fakt dlouho skládala zpátky na rohlík... dnes ráda říkám, že jsem ta nejzářivější perla, kterou se mu kdy podařilo procitnout... po tomhle zážitku přišel Markův Mistr v nás... kde jsem prožila jeden z nejvíc spirituálních vjemů ever... přes tuhle akci ke mně přišla KvanTra (Umění vědomého bytí v kvantovém poli za pomoci tantrického přístupu), kde jsem prošla úrovní 1, 2 a 3... pak jsem svoje místo nechala mojí mámě a už se tam nepotřebovala vracet... ostatně, to nejcennější jsem tam našla, byť jsem to tehdy ještě nevěděla - poznala jsem tam Sonáyu, díky které teď můžu psát tenhle medailonek... :-)))
Našla jsem si Mirku, která tančí a pracuje s tělem, začala jsem se s ní věnovat kontaktní improvizaci, prošla jsem dvakrát její akcí Vymazelný víkend, kde učí pečovat o sebe i o těla druhých meditačníma, dechovejma, pohybovejma a masážníma technikama a řadou jejích menších workshopů na seberozvoj (z posledního - Najdi svou vnitřní sílu - jsem se vrátila 1. prosince... unavená, rozebraná a ubrečená... jako většinou... ale bylo to super :-D)...

A velká zlomová věc je pro mě kvantovka... prošla jsem pětidenní kurz TKDM (Technika kvantového doteku Matrixu) Pavla Vondráška... a jeho následný akce pro absolventy... kvantování se stalo naprosto nedílnou součástí mýho života. Každý si můžeme žít svůj příběh podle vlastního scénáře, jen na to sebrat odvahu...:-)
A mezitím vším byla řada malých velkých akcí... které doplňovaly kostičky tam, kde chyběly...

Žiju tantru, tančím swing a rozsvěcím světýlka tam, kde je tma.
Mám dar slova, kterým dokážu v pěti vteřinách ublížit, určit hranice i podpořit... a občas je boj to ovládat.
Mám dar doteku, protože mi samotné chybí...
A to co dělám je, že si povídám s lidma, protože když duše pláče, potřebuje pojmenovat zdroj toho smutku... a on v dnešní době prakticky nikdo nikoho neposlouchá... a když slova projdou, zacelím rány, který si člověk vyrobil, dotekem na těle...
A ano, když Shaaze říká - masáž je jako tanec - neřekla bych to líp... je... a používám při ní mnoho principů, které jsou na parketu nezbytné, aby to fungovalo.

A to je celý můj příběh :-D nebo aspoň ta základní kostra... přijde mi až moc EZO na to, aby ho někdo chtěl číst v medailonku masérskýho salonu, ale co nadělám, prostě to tak bylo... :-)
RACIO... - mám i nějaký certifikáty... můj první je z Trigger points... byla jsem na kurzu... který mi dal úplně něco jiného než pro co jsem tam přišla... od té doby nenávidím papíry... nic neznamenají... jen potvrzují to, že člověk někde byl, ale jestli něco umí... ne... všichni dostanou stejný... i kdyby tam jen seděli na židli.
Na dar 'od Boha', vám nikdo razítko nedá... prostě tam buď je nebo není. :-)

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková fyzio masáž
 • Těhotenská masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Indická antistresová masáž
 • Medová masáž
 • Reiki
 • Technika kvantového doteku
Ferdinand Uhlíř

fero

Celý můj život je výrazně spjatý se zájmem o lidské tělo, jeho fungování a spojitost mezi duševnem, fyzičnem a vlivem okolí na to, jak se cítíme a co prožíváme. Již v mládí jsem objevoval pozitivní působení pohybu a rytmů hudby na psychiku člověka. Postupně jsem si čím dál více uvědomoval fyzickou náročnost sportovních aktivit, a proto mě má profesní dráha, před více než 25 lety, zavedla k masážím. Ty nejen, že pomáhají regenerovat svaly lidského těla, ale i psychiku, která naopak dokáže výrazným způsobem ovlivnit to, jak se cítíme po stránce fyzické.

V roce 2005 jsem se navíc začal věnovat tréninkům kondičního cvičení a fitness, kde jsem se specializoval na správné zapojování různých svalových partií lidského těla, aby nedocházelo k jejich nenávratnému poškozování.

Jsem přesvědčený, že to, jak se člověk cítí, ovlivňují i věci, které ho obklopují, a proto jsem v roce 2019 úspěšně vystudoval školu interiérového designu v Praze.

Po mnoha letech působení na manažerských pozicích v několika velkých společnostech jsem v roce 2019 začal také intenzivně vnímat potřebu opustit svět financí a vrátit se zpět k péči o lidské tělo. Nemalou měrou se o to zasloužila právě Shaaze, kterou jsem nejdříve poznal jako klient, když jsem k ní docházel na fyzioterapeutické masáže. Díky tomuto osudovému spojení mohu dnes být součástí týmu Shaaze masáže a pod jejím vedením si nadále prohlubovat vědomí o fungování lidského těla a pro vás, kteří jste se rozhodli na chvíli se zastavit a uvolnit, nebo jen cítíte potřebu akutní pomoci, být plně k dispozici.

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková fyzioterapeutická masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Indická antistresová masáž
 • Těhotenská masáž
 • Dornova metoda
 • Sportovní a rekondiční masáž
 • Zkoušky kondičního trénování a fitness
 • Certifikát PT Education, level 1 – Holmes Place Academy
 • Stretching