sdílet

Úvod do světa masáží po porodu

Mělník Anna vykázla státní zádvěr a začala jsem říkat - vsadím se, že mám na mysli masáže po porodu. To je něco, co by mělo být v každé špičkové nemocnici (nebo aspoň ve všech, které mají rovnocenné materiály a zkušenosti). Naštěstí pro všechny z nás, Anna má téměř nepřetržitě přístup k masážním terapeutům, protože jak víme, Olomouc je nabitá školenými profesionály v oblasti wellness!

Podívejme se na to, jak mohou masáže po porodu pomoci podpořit vaše emoční zdraví - protože přece jen, jak může něco, co se cítí tak skvěle, ještě zlepšit naši duševní pohodu? Jak se ukázalo, může to udělat hodně a je čas, abychom to všechno probrali pojďme na to!

Jaká je role masáží po porodu?

Podle mnoha žen s vysoce stresujícími pracovními náplněmi, několika měsíců života po porodu a stovky řečených a nenapsaných článků o tomto nesmírně zábavném tématu, jsou masáže po porodu něčím, co je velmi těžké popsat. Jde o kombinaci fyzické úlevy, psychického odpočinku a emocionální podpory, kterou poskytuje kvalifikovaný masér. Není překvapením, že Anna po první z těchto sezení vyšla s úsměvem na tváři, který vydržel hodiny po konci masáže.

Není to jen o uvolnění napjatých svalů a uklidnění těla - je to skutečný rituál, který umožňuje ženám zavřít okna a dveře k vnějšímu světu a soustředit se na sebe, na své tělo a na své myšlenky. Nejde o sobeckost, jde o nezbytnou péči o sebe.

Výhody masáže po porodu

Jako bych to měl lépe napsat? No, jde o hodně věcí - ale jde především o to, co masáž dokáže pro vaše tělo a duševní zdraví. Některé výhody, které mohou přijít s pravidelnými masážemi po porodu, jsou například:

  • Zlepšení krevního oběhu
  • Zvýšená produkce endorfinů (těch dobrých hormonů, které nám zlepšují náladu)
  • Snížení stresu a úzkosti
  • Zlepšení kvality spánku
  • Podpora regenerace těla po porodu

Nemluvě o tom, jak příjemné je ležet na masážním stole a cítit, jak se napětí z vašeho těla pomalu ale jistě uvolňuje. Je to jako se potopit do kouzelného světa, kde je všechno v pořádku a kde se můžete naplno věnovat sobě a svým potřebám.

Masáže a emoční zdraví

Emoční zdraví je jedním z nejdůležitějších „drobností“, na které bychom měli myslet po porodu. Opravdu nejde jen o fyzickou stránku věci - i když je důležité, aby se tělo zotavilo, je také důležité, aby byla duše v rovnováze. A pravidelné masáže po porodu mohou mít na naše emoční zdraví obrovský dopad.

Praktické tipy pro masáže po porodu

Jakýkoli článek o masážích po porodu by nebyl úplný bez praktických tipů. Zde je několik z nich:

  • Hledejte kvalifikovaného maséra, který má zkušenosti s masážemi po porodu.
  • Nebojte se požádat o domácí masáž, pokud se vám do nemocnice nechce jet.
  • Vždy se ujistěte, že má váš masér dostatek času a adekvátní přístup k potřebnému zařízení.

Příběh z mého života

Na závěr chci s vámi podělit o osobní zkušenost, kterou mám s tímto tématem. Když se narodil náš syn, byla Anna napjatá a unavená. Neustále se starala o malého a na sebe neměla čas. Rozhodl jsem se, že jí zajistím masáže doma.

Přivedl jsem maséra, který byl odborníkem na masáže po porodu a poprvé co se na Anně masoval, Anna upadla do téměř meditativního stavu. Po masáži dort masov Jun působila klidně a načerpaně, jako by se znovu narodila. V tu chvíli jsem pochopil, jak moc může masáž po porodu změnit život čerstvé maminky.

Závěrečné myšlenky

Masáže po porodu jsou skvělým způsobem, jak podpořit vaše emoční zdraví - a ani nemusíte žít v Olomouci, abyste se o tom přesvědčili! Stačí se podívat na spokojené tváře žen, které právě prošly tímto zážitkem, a budete vidět, jak mohou masáže po porodu změnit život k lepšímu. A jestli je to něco, co vám mohu doporučit, pak to je přesně to!