sdílet

Co je Dornova metoda?

Jednou z mých nejoblíbenějších alternativních terapií je bezpochyby Dornova metoda. Ale co to vlastně je, zeptáte se? Dornova metoda je efektivní a jemná technika, která je určena zejména pro léčení problémů s páteří a klouby. Je jemná, přirozená a účinná. Dornovou metodou se dají posunout obratle zpět na své místo bez náhlých pohybů a bez bolesti. Ať už máte problémy s krční páteří, bederní oblastí, nebo si jen chcete dopřát trochu wellness, Dornova metoda je pro vás tím správným řešením. Pro mě se stala klíčem k bezbolestnému životu.

Process Dornovy metody

Léčebná sezení Dornovy metody obvykle začínají vyšetřením délky nohou, neboť nesrovnalosti v jejich délce způsobují mnohé problémy s páteří. Následuje práce s páteří a klouby. Vše probíhá jemně, bez jakéhokoli násilí. Pracuje se výhradně s tlakem palce. Představte si to jako velice jemnou masáž páteře. Já tuto metodu velmi ráda využívám u své dcerky Elišky, která je od narození trochu "krkolomná". Po Dornově metodě je vždy mnohem klidnější a spokojenější.

Přínosy Dornovy metody

Dornova metoda je prospěšná nejen pro páteř a klouby, ale pro celkovou harmonii vašeho těla a duše. Ke svým hlavním přínosům patří bezpochyby odstraňování bolesti a napětí v těle. Ale to není vše. Pomáhá také zlepšovat držení těla, zvyšuje pohyblivost a dokonce může zlepšit váš spánek. Já si vždy po sezení s Dornovou metodou připadám jako znovuzrozená.

Pro koho je Dornova metoda vhodná?

Dornova metoda je vhodná pro lidi všech věkových skupin a i pro těhotné ženy. Je ideální pro každého, kdo chce žít bez bolesti a zdravě. Pokud jste kdy trpěli bolestmi zad nebo krku, víte, jak může být život s těmito problémy náročný. Dornova metoda mi pomohla naučit se pracovat s vlastním tělem správně, abych se těchto problémů zbavila natrvalo.

Den s Dornovou metodou

Můj typický den s Dornovou metodou začíná ranním protažením. Prostřednictvím jednoduchých cvičení Dornovy metody si protáhnu celé tělo a nastartuji tak svůj den plný energie. Po práci, když si potřebuji odpočinout, provedu si další sezení Dornovy metody. Zvláště mám ráda cvičení na uvolnění krční páteři. Dornova metoda mi pomáhá zvládat stres a udržet své tělo v kondici.

Účinky Dornovy metody

Nemohu dostatečně zdůraznit, jak mě Dornova metoda ubránila od pravidelných návštěv u lékaře. Také mě naučila, jak se lépe postarat o své tělo a naslouchat svým potřebám. Od té doby, co jsem začala tuto metodu pravidelně používat, se mi podstatně zlepšila kvalita spánku, mám mnohem více energie a celkově se cítím mnohem lépe. A i když nemohu tvrdit, že Dornova metoda je všechno, co potřebujete k bezbolestnému životu, je to určitě velká součást mé cesty k lepšímu zdraví a pohodě.

Historie a původ Dornovy metody

Dornova metoda byla poprvé představena v 70. letech minulého století pálením dřevem v německém švábském Jura. Zdá se, že její zakladatel, Dieter Dorn, objevil tuto metodu náhodou. Po úrazu se ho rozhodl potkal starý farář, který ho uzdravil technikou posunu obratlů. Dorn byl tímto náhlým uzdravením tak překvapen, že se rozhodl metodu dále studovat a nakonec ji spojením s dalšími technikami zlepšil. Tak vznikla Dornova metoda, jak ji známe dnes.

Výzva Dornovy metody

Vyzývám vás, abyste také vyzkoušeli Dornovu metodu. Nebudete litovat! Jistě najdete řadu masérů a terapeutů, kteří Dornovu metodu nabízejí. Nebo si můžete koupit i knihu o Dornově metodě a naučit se techniku sami doma. Zábava a uvolnění je zaručeno!

Závěr

V dnešní hektické době je důležité mít k dispozici nástroje, které nám pomáhají udržet tělo a mysl v rovnováze. Dornova metoda je jednou z těchto nástrojů. Je jemná, jednoduchá na provedení a nabízí mnoho výhod pro naše zdraví a pohodu. Po několika měsících pravidelné praxe Dornovy metody jsem zjistila, že se moje zdraví, energia a nálada významně zlepšily. Vyzývám vás, abyste také vyzkoušeli tento zázračný nástroj k dosažení bezbolestného života.