Náš příběh

Příběh Shaaze masáže začal mojí obrovskou touhou v zimně roku 2017. Touhou po svobodě. Po osobní, pracovní, morální, citové, spolupracující a zodpovědné svobodě. I když jsem pracovala na skvělém a specializovaném pracovišti, kde jsem se stále vzdělávala a měla dost peněz, tak jsem cítila, že něco není v pořádku. Už mi jednoduše nestačil řád vymyšlený někým jiným. Už jsem se do téhle krabičky nemohla vejít. Vznikala tedy postupně myšlenka vytvořit místo, kam se nebudu muset napasovat. Vytvořit místo, které bude mnou. Bude Shaaze. 


Skončila jsem ze dne na den ve staré práci a byla na bodu NULA. Moje nová práce byl čistý list papíru a já dostala barvy od Boha a prý ….. ať už si ji začnu malovat. Bylo jasné, že budu potřebovat peníze na rekonstrukci, zařízení a první pronájmy prostoru. Rozhodla jsem se tedy prodat pole po rodičích a tak jsem dostala možnost začít realizovat svůj sen. Následoval měsíc snění, promýšlení, propočítávání, objíždění a shánění mého nového prostoru. A samozřejmě, jak jinak než náhodou, jsem našla přesně do puntíku to, po čem jsem toužila a co jsem hledala. Našla jsem delší dobu opuštěný a předešlé roky spíše neúspěšný prostor. Ale byl to ON. Cítila jsem to, jakmile jsem vkročila dovnitř, i když mě moje hlava říkala: „Co když na takový nájem nevyděláš? Bla bla bla bla ….. “ Jasně, že jsem ji neposlechla a šla jsem do toho, protože, jak ráda říkám, kdybych neudělala to, co jsem si vysnila, tak se už nebudu moct nikdy na sebe podívat do zrdcadla. 

Byl akorát tak velký, téměř připravený a hlavně byl na zemi. Jedním z nejdůležitějších kritérií totiž bylo při práci stát pevně a nohama na Zemi, tedy v přízemí. A nejenom, že jsme v přízemí, ale protože prostor Shaaze masáže je show room, je vněm plno světla a kdykoli během dne můžeme vyjít na čerstvý vzduch pod stromy, které jsou hned u salonu. A cca 300 m od salonu máme krásný les se studánkou s pitnou vodou a park Podvinný mlýn s říčkou Rokytkou. To nevymyslíš!!!!!

A tak začaly rekonstrukce prostoru. Nový sprchový kout, topení, kuchyňka, místo pro praní a sušení prádla, letáky, vizitky i spolu s webovými stránkami bylo hotové za 1,5 měsíce, když jsem mohla v prostoru Shaaze masáže namasírovat svého prvního klienta. Touto dobou byl v salonu jeden masírovací prostor – tmavá místnost. 

O názvu prostoru bylo rozhodnuto již měsíce dopředu, protože právě mé jméno Duše je tím největším učitelem a ochráncem zároveň.

Vypadá to, že teď už je to nejdůležitější za mnou, ale právě naopak, to největší tímto činem právě začalo. Každou vymasírovanou korunu jsem vložila do vybavení a zútulnění. Do krásných mandal, které máme namalované na zdech, do pohodlnějších lůžek a časem jsme začali zařizovat v prostoru masérnu druhou – světlou místnost.


Ano, začínala jsem tady úplně sama a věděla, že časem se ke mně začnou přidávat další lidé s podobnou životní filozofií, jako mám já. Dělo se tak. Po dalších lidech – masérech jsem moc toužila, protože prostor je jako dělaný pro léčení lidí a úplně volal po dalších a dalších lidech, kteří do něj budou proudit a jeden bude mít radost z druhého. Prostor určený pro léčení lidí totiž bez naplnění svého poslání jen smutní a chátrá. Zajímaví i komplikovaní lidé přicházeli i odcházeli, já je učila masírovat, komunikovat s lidmi, pečovat o prostor i zvedat telefon a tím se postupně tvořila má jasná vize Shaaze masážeProcházející kolegové i klienti byli mojí velkou inspirací, co chci a co určitě nechci dělat. 

Již roky, ještě se svým bývalým manželem, jsem toužila opravdu spolupracovat i v práci se svým životním partnerem. Po rozvodu jsem byla pár let sama. Prvním delším vztahem byl Miloš, který mi moc pomohl na začátku v Shaaze masáže. Navrhl květy ve výlohách a ta krásná černá stěna při vstupu do salonu je také jeho dílem. Nakonec se ale ukázalo, že práce živnostníka a vedoucího masérského salonu je celkově náročnější a tak se naše životy staly nekompatibilními a rozešli jsme se... Cítila jsem již měsíce, že prostor Shaaze masáže potřebuje vedení i čistě mužské. A tak jsem jen pracovala dál, ale nikoho nehledala. A přišel sám…..a přišel na masáž. Muž mého života, přišel Ebon.

Díky svému citu, empatii i dosavadní specializaci pro IT mu bylo brzy jasné, že takhle už to dál nepůjde, ale může růst. Tak jsme společně do Shaaze masáže zavedli na podzim roku 2018 on-line rezervační systém a hledali další maséry a recepční. Spolu s příchodem Ebona přišla i zcela jasná vize Shaaze masáže, která stále visí a kvete v naší čekárně. Je o našich vnitřních hodnotách, o našem niterném nastavení. Je to vize o tom, co u nás mohou najít klienti a co pro ně uděláme, ale zároveň, jaké klienty si přeje my. Jedním z bodů je to, že si přejeme klienty, kteří si budou vědomi toho, co pro ně v Shaaze masáže děláme. Je to vize i pro maséry, co od nich v Shaaze masáže žádáme a zároveň to, co oni mohou mít u nás. Důležitým bodem je zde, že maséři pracují jen omezené hodiny denně, aby je stále práce bavila, nebyli unavení a chodili do práce šťastní. Naše vize je krásně oboustranně vyvážená.

V dnešní době, je leden 2020, nás masíruje v salonu 9 skvělých, milých a citlivých profesionálů. Naší specialitou je Hloubková fyzio masáž „by Shaaze“, ale umíme i chiropraxi, čínskou medicínu, Dornovu metodu, lymfatickou masáž a mnoho dalšího. Klienti se k nám mohou objednávat on-line nebo na naší mobilní recepci.

Vizí Shaaze masáže pro rok 2020 je plně personálně stabilizovat tento prostor, spolupracovat spolu kompatibilně jako tým, rozšířit povědomí o Shaaze masáže a naší práci a naplnit potenciál tohoto místa.

Milovaní předci, milovaní rodiče… velké díky za Vás a za Vaše dědictví, ať pomáhá a žije dál.


S láskou Shaaze.