Kraniosakrální terapie pro těhotné a ženy po porodu

Kraniosakrální  biodynamika je jemná a neinvazivní metoda, která pracuje s hlubokým vnitřním systémem člověka. Propojuje člověka se všemi jeho třemi úrovněmi – s fyzickým tělem, emočním tělem a osobní spiritualitou. Staví na principu Breath of Live (Dechu života), který vyjadřuje vědomí uvnitř nás. Podstatou Dechu života jsou jemné rytmy uvnitř nás. Tyto jemné rytmy je možné navnímat rukama jako pohyb kostí nebo plynutí celým tělem. Pokud je tělo zdravé a v harmonii, proudění je plynulé a silné, pokud je tělo v disharmonii, stresované a oslabené, pak může dojít k oslabení nebo zablokování plynutí přirozeného proudu.

Při tomto hlubokém vnitřním propojování hledáme přirozenou cestu, jak tělo podpořit v jeho samoléčení. Při ošetření používáme jemný dotyk rukou, intuici a hluboké naslouchání.

Kraniosakrální terapie je díky jemnosti a neinvazivnímu přístupu skvělá v těhotenství pro hlubší propojení s miminkem, při přípravě k porodu a jako podpora poporodní integrace (vhodná po porodu s epidurální anestezií nebo po porodu císařským řezem).  Pomáhá také k rozpouštění traumat, uvolnění stresu a harmonizaci celého těla. Prohlubuje uvědomování si sebe sama a integruje mysl – duši – tělo v jeden celek.

Čas ošetření: 90 minut